نمونه فایل ورد کارورزی تمرین معلمی

دسته بندي : علوم انسانی » علوم تربیتی

     فرایند یادگیری هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد و در همه‌ی دانش‌های بشری زمانی باید دانسته‌های خود را به‌صورت عملی بیازماییم و بدون شک این آزمودن نیز می‌تواند جزء لاینفکی از فرایند یادگیری باشد. فعالیت کارورزی یکی از راه‌های خودآزمایی در علوم کاربردی بشر است که علاوه بر خودآزمایی اجمالی افراد می‌تواند سبب تعمیق و گسترش دانسته‌های پیشین باشد.

     هنر تربیت یکی از پدیده‌هایی است که بشر از بدو وجود تا به امروز به‌نوعی با آن سروکار داشته است و به جزئی جدانشدنی از زندگی و تمدن بشری مبدل شده است و بدون کسب مهارت‌های لازم در این زمینه نمی‌توان راه صعود بر قله‌های موفقیت در این مهم را هموار کرد.

     فرایند کارورزی در علوم تربیتی با سایر علوم در تمایز است و این به این خاطر است که در این علوم با شرایط مختلفی دست‌به‌گریبان هستیم و عوامل مختلفی در پیشبرد اهداف ما دخیل هستند. این عوامل از عوامل بیرونی و محیطی گرفته تا عوامل فردی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... هر یک به طرق مختلف تأثیرات خود را اعمال می‌کنند و بدون آگاهی از این قضایا موفقیتی واصل نخواهد شد.

     پروژه‌ی کارورزی پیش رو در چهار فصل تدوین شده است که موضوع موردبحث در هر یک از فصول به‌صورت زیر است:

     در فصل اول این پروژه موقعیت فیزیکی دبستان صالحین موردتوجه قرار گرفته است و در آن از عواملی چون شکل فیزیکی مدرسه، موقعیت شهری مدرسه، نحوه چیدمان اتاق‌ها، بافت محوطه و به‌طورکلی شرایط فیزیکی و محسوس ساختمان مدرسه بحث شده و در قسمت آخر نیز راه‌حل‌ها و پیشنهاد‌هایی در خصوص بهبود شرایط فیزیکی مدرسه ارائه شده است.

     فصل دوم این پروژه به کنکاش در مورد روابط انسانی که یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در فرایند آموزش است پرداخته است و در آن مباحثی نظیر: سلسله‌مراتب کادر اجرایی مدرسه، چارت سازمانی مدرسه و جدول آماری کارکنان مدرسه و تحصیلات آنان، روابط انسانی در داخل و خارج از مدرسه، نحوه برگزاری جلسه اولیاء و مربیان و تعامل کارورز با اولیاء دانش آموزان و همچنین روابط مدرسه با سازمان مافوق آن‌که سازمان آموزش‌وپرورش است در قالب تعامل با اداره آموزش‌وپرورش مطرح‌شده است.

     فصل سوم به بررسی موضوع کیفیت وضعیت آموزشی در مدرسه متمرکز شده و موضوعاتی مانند نحوه ارزشیابی، نحوه نظارت مدیریت مدرسه بر عملکرد کلاس‌ها، تشریک‌مساعی از دیدگاه کارورز و پیش‌بینی شرایط اجتماعی مدرسه از دیدگاه کارورز را به بحث گذاشته است.

     درنهایت فصل چهارم به فعالیت‌های کارورزی در قالب تمرین معلمی در یکی از پایه‌های کلاس پنجم پرداخته است و تمامی فعالیت‌های رسمی کارورز در سر کلاس درس را بررسی کرده است.

 

دسته بندی: علوم انسانی » علوم تربیتی

تعداد مشاهده: 1030 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:

فرمت فایل اصلی: docx

تعداد صفحات: 14

حجم فایل:83 کیلوبایت

 قیمت: 10,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل